Zajímavosti a novinky

Nejčistší a zároveň nejmodernější materiál? Hodí se do kuchyně? Není jeho údržba příliš náročná? Je pravda, že kombinace nerezu a kuchyně může překvapit – o to víc stojí za to, tento materiál prozkoumat blíž.

Nerezová kuchyň

 

Kuchyňské desky aneb jednolitý elegantní povrch

Nerezové pracovní desky jsou vyrobeny z přibližně 1 mm tlustého nerezového plátu, který je většinou podlepený dřevotřískou. Ta je navíc ještě chráněná. Nerez se dá lehce tvarovat. Proto dokáže dělat tvarové divy.

Nerez je navíc materiálem, který je předurčený do restaurací, ale i do soukromých kuchyní. Snesou totiž velkou zátěž, vysokou teplotu i vodu.

S čím se dá nerez kombinovat?

Nerezový materiál

Nerezový materiál si přímo vybízí ke kombinování se dřevem. Je pravdou, že nerezový materiál v kuchyních se používá často - akorát v podobě různých spotřebičů, dřezů, sporáků či digestoří. V podobě kuchyňských desek se jedná o méně častý jev, avšak když na něj narazíte, bude se jednat o moderní prvek v interiéru kuchyně.

Co se týče kombinování, záleží jen a pouze na vkusu majitele. Tento materiál můžete kombinovat se dřevem do skandinávského stylu nebo naopak do stylu minimalistického či industriálního.

Kuchyně

Materiál, který poslouží i venku

Jak už jsem zmiňovala, tento materiál je voděodolný. Pokud i chcete pořídit venkovní kuchyň nebo nějaký menší koutek na zahradu či terasu – nerez je vhodný materiál. Využít ji můžete i na jídelní stůl.

Venkovní kuchyně

Doporučené přípravky na tento povrch:

-          měkké houbičky a jemné hadříky

 -          mýdlová voda na odstranění mastnoty

 -          zředěný ocet (odstraní nános vodního kamene)

 -          jedlá soda (odstraní mapy po kávě)

 -          soda na praní (odstraní mapy po čaji)

 -          lihová rozpouštědla (odstraní mastné a lepkavé fleky)

Moderní kuchyně

Pivo a čepování

Pivo a čepování

Pivo a čepování Pivo je český národní nápoj a v jeho konzumaci dlouhodobě lámeme světové rekor...